Jednodnevna putovanja za članove kluba 2020.

23.05.
27.06.
29.08.
15.08.

Zagorski dvorci
Pustinjska
Kanjon Korane
Velika Gospa

Biciklijade 2020.


22.03.   
Proljetna biciklijada
30.05.    Putevima 110 brigade
11.06.    Tijelovska biciklijada
20.06.
    Od Korane do Skradske gore

12.07.    Karlovačke 4 rijeke
1.-2.08.  Županijska biciklijada
04.10.   Cetingradska osmica

Višednevna putovanja za članove kluba 2020.

22. - 29.08.
19. - 20.09.
Od Balatona do Baranje
Pedale idu na more
MARATONI:
04. - 05.07. 

05. - 06.09.

Iron Pedala

Karlovački breveto

Obavijesti

REDOVNE KLUPSKE VOŽNJE
Subotom i nedjeljom, s polaskom u 09,00 h iz Haulikove (caffe bar 'Libero').

Cetingradska osmica

cetingrad1OPĆINA CETINGRAD krnjak-pedalaSRK Pedala Laganini
Karlovac

Obilježavajući Dan nezavisnosti Republike Hrvatske, pozivamo Vas u nedjelju, 04.10.2020. godine, na rekreativnu biciklijadu Općine Cetingrad i druženje u netaknutoj prirodi:

- Cetingradska osmica -

(Cetingrad – Bilo – Cetin – Cetingrad – Klokoč – Maljevac - Cetingrad)

cetingrad2

- Cetingrad - panorama -

cetingrad3

- stari grad Cetin -

cetingrad4

- crkva Uznesenja BDM -

PLAN PUTA (kružna staza - 44 km biciklom):

Okupljanje sudionika 08:00 – 09:00
Cetingrad – Batnoga – Tatar Varoš 8 km 09:00 – 09:40
Tatar Varoš – Bilo – Cetinski Varoši 8 km 10:00 – 10:40
Cetinski Varoš – Cetingrad 4 km 11:00 – 11:20 (40 min užina)
Cetingrad – Ruševica – Široka Rijeka                
12 km 12:00 – 12:40
Široka Rijeka – Maljevac – Cetingrad 12 km     
13:00 – 14:00
Ručak, druženje   14:00 – 16:00

Organizatori osiguravaju policijsku pratnju, redarsku službu i prateće vozilo, opskrbu vodom cijelim putem, te užinu i ručak za sve učesnike. Kotizacije nema.
Cijela trasa je asfaltirana, osim 200 m makadama. Lokalne ceste su uske, potreban je oprez u vožnji. Preporuča se MTB ili cross bicikl.
Svaki učesnik vozi na vlastitu odgovornost. Zaštitna kaciga je obavezna.
Poželjna je predprijava na 'Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.'.

- mapa -

cetingrad5

Opis trase:
Trasa biciklijade 'Cetingradska osmica' obilazi veći dio općine Cetingrad u 2 kruga, od kojih svaki počinje i završava u Cetingradu.
Biciklijada počinje manjim krugom (20 km), koji je po konfiguraciji teži, a ide pravcem: Cetingrad – Batnoga – Tatar Varoš – Bilo – Cetinska Varoš – Podcetin – Cetingrad.
Poslije užine (domaća masnica) slijedi veći krug (24 km), koji je po konfiguraciji lakši, a ide pravcem: Cetingrad – Ruševica – Vilin Križ – Maljevac – Buhača – Cetingrad.

Dolazak:
- iz smjera Slunja:        Slunj – Donje Taborište – Kremen - Cetingrad (17 km)
- iz smjera Vojnića:        Vojnić - Kupljensko – Johovo – Klokoč – Cetingrad (25 km)
- iz smjera V. Kladuše:    V. Kladuša – GP Maljevac – Buhača – Cetingrad (10 km)

Parkiranje i okupljanje učesnika:
- parkiralište iza Trga hrvatskih branitelja (zgrade Općine)

visinski profil 1: manji krug (20 km):
Cetingrad – Batnoga – Tatar Varoš – Bilo – Podcetin - Cetingrad

cetingrad6

visinski profil 2: veći krug (24 km):
Cetingrad – Ruševica – Vilin Križ – Maljevac - Buhača - Cetingrad

cetingrad7

BRM 200/300/400 Karlovac

BRM Karlovac 200/300/400 km
(05. 09. 2020.)

Breveto je zamišljen tako da prolazi najvećim svojim dijelom Karlovačkom županijom, te da sudionici obiđu u jednoj vožnji veliki dio naše županije.
Breveto ima tri (200 km), šest (300 km) ili devet (400 km) kontrolnih točaka, te je vremenski ograničen na 13,5 h (200 km), 20 h (300 km) ili 27 h (400 km).

BRM 200 km

BRM200

Start breveta 200 km je iz prostorija SRK „Pedala Laganini“ u prostoru bivše vojarne „Luščić“ u 8:00 sati. Za većinu sudionika koji dolaze automobilima iste mogu ostaviti u krugu bivše vojarne odnosno na parkiralište ispred doma Hrvatske vojske „Zrinski“. Put breveta Vas vodi kroz naselje Mostanje prema naselju Logorište gdje je skretanje prema Belajskim Poljicama i dalje prema naselju Ladvenjak gdje se uključuje na glavnu cestu D1. Dalje put vodi prema naselju Brezova glava gdje se skreće sa D1 na cestu prema Vojniću i dalje prema graničnom prijelazu Maljevac. Prije graničnog prijelaza Maljevac se skreće prema Cetingradu gdje je prva kontrolna točka u caffe baru MC Matić. Nakon kraćeg odmora, brevetaše put vodi prema Slunju gdje se prolazi kroz Rastoke i Slunj, te nastavlja dalje prema Broćancu i Rakovici. Tik pred kraj Karlovačke županije, nekoliko stotina metara prije Koranskog mosta skreće se desno prema naselju Poljanak, te prema velikom Plitvičkom slapu na kojem će brevetaši imati KT2 - selfie. Nakon kraćeg odmora slijedi povratak u naselje Poljanak i uspon prema Kuselju. Slijedi prolaz kroz prašumu Plitvičkih jezera i dolazak u naselje Kuselj gdje je i najviša toćka breveta 200 km. Nadalje slijedi spust kroz Saborsko sve do Lička Jasenice, uspon prema Blatima i spust u Plaški, prolaz kroz Latin i Vojnovac i dolazak u Josipdol na KT 3 u restoran „GRADINA“. Od Josipdola put breveta 200 km vodi starom Senjskom cestom kroz Tounj, Generalski stol, Duga Resu sve do Karlovca i nazad do prostorija SRK „Pedala Laganini“.

BRM 300 km

BRM300

Put breveta 300 km dosta je sličan onom od 200. Start breveta 300 km je iz prostorija SRK „Pedala Laganini“ u prostoru bivše vojarne „Luščić“ u 8:00 sati. Za većinu sudionika koji dolaze automobilima iste mogu ostaviti u krugu bivše vojarne odnosno na parkiralište ispred doma Hrvatske vojske „Zrinski“. Put breveta Vas vodi kroz naselje Mostanje prema naselju Logorište gdje je skretanje prema Belajskim Poljicama i dalje prema naselju Ladvenjak gdje se uključuje na glavnu cestu D1. Dalje put vodi prema naselju Brezova glava gdje se skreće sa D1 na cestu prema Vojniću i dalje prema graničnom prijelazu Maljevac. Prije graničnog prijelaza Maljevac se skreće prema Cetingradu gdje je prva kontrolna točka u caffe baru MC Matić. Nakon kraćeg odmora, brevetaše put vodi prema Slunju gdje se prolazi kroz Rastoke i Slunj, te nastavlja dalje prema Broćancu i Rakovici. Tik pred kraj Karlovačke županije, nekoliko stotina metara prije Koranskog mosta skreće se desno prema naselju Poljanak, te prema velikom Plitvičkom slapu na kojem će brevetaši imati KT2 - selfie. Nakon kraćeg odmora slijedi povratak u naselje Poljanak i uspon prema Kuselju. Slijedi prolaz kroz prašumu Plitvičkih jezera i dolazak u naselje Kuselj. Nadalje slijedi spust kroz Saborsko sve do Lička Jasenice, uspon prema Blatima i spust u Plaški, prolaz kroz Latin i Vojnovac i dolazak u Josipdol na KT 3 u restoran „GRADINA“. Od Josipdola put breveta 300 km se odvaja od 200 km i odlazi starom Senjskom cestom u suprotnom smjeru na Malu Kapelu na popularni prijelaz „888“ odnosno vrh Kapele što je i najviši vrh breveta 300. Na toj kontrolnoj točki broj četiri ćete imati selfie. Nadalje slijedi spust u Jezerane i skretanje desno prema Drežnici. Slijedi prolaz kroz Drežnicu i dolazak u Jasenak na KT 5 koji će biti na startu žičare HOC-a „Bjelolasica“ u naselju Vrelo. Od Jasenka put nas vodi prema naselju Bjelsko i spustu prema Ogulinu. Od Ogulina se ide nazad na KT3 u restoran „GRADINA“ koja je ujedno i KT 6, te nadalje breveto vodi starom Senjskom cestom kroz Tounj, Generalski stol, Duga Resu sve do prostorija SRK „Pedala Laganini“.

BRM 400 km

BRM400

Put breveta 400 km u većem dijelu prati trasu breveta 200 i 300 km. Start breveta 400 km je iz prostorija SRK „Pedala Laganini“ u prostoru bivše vojarne „Luščić“ u 8:00 sati. Za većinu sudionika koji dolaze automobilima iste mogu ostaviti u krugu bivše vojarne odnosno na parkiralište ispred doma Hrvatske vojske „Zrinski“. Put breveta Vas vodi kroz naselje Mostanje prema naselju Logorište gdje je skretanje prema Belajskim Poljicama i dalje prema naselju Ladvenjak gdje se uključuje na glavnu cestu D1. Dalje put vodi prema naselju Brezova glava gdje se skreće sa D1 na cestu prema Vojniću i dalje prema graničnom prijelazu Maljevac. Prije graničnog prijelaza Maljevac se skreće prema Cetingradu gdje je prva kontrolna točka u caffe baru MC Matić. Nakon kraćeg odmora, brevetaše put vodi prema Slunju gdje se prolazi kroz Rastoke i Slunj, te nastavlja dalje prema Broćancu i Rakovici. Tik pred kraj Karlovačke županije, nekoliko stotina metara prije Koranskog mosta skreće se desno prema naselju Poljanak, te prema velikom Plitvičkom slapu na kojem će brevetaši imati KT2 - selfie. Nakon kraćeg odmora slijedi povratak u naselje Poljanak i uspon prema Kuselju. Slijedi prolaz kroz prašumu Plitvičkih jezera i dolazak u naselje Kuselj. Nadalje slijedi spust kroz Saborsko sve do Lička Jasenice, uspon prema Blatima i spust u Plaški, prolaz kroz Latin i Vojnovac i dolazak u Josipdol na KT 3 u restoran „GRADINA“. Od Josipdola put breveta 300 km se odvaja od 200 km i odlazi starom Senjskom cestom u suprotnom smjeru na Malu Kapelu na popularni prijelaz „888“ odnosno vrh Kapele što je i najviši vrh breveta 300. Na toj kontrolnoj točki broj četiri ćete imati selfie. Nadalje slijedi spust u Jezerane i skretanje desno prema Drežnici. Slijedi prolaz kroz Drežnicu i dolazak u Jasenak na KT 5 koji će biti na startu žičare HOC-a „Bjelolasica“ u naselju Vrelo. Od Jasenka put nas vodi prema naselju Bjelsko i spustu prema Ogulinu. Od Ogulina se ide nazad na KT3 u restoran „GRADINA“ koja je ujedno i KT6, te nadalje breveto vodi starom Senjskom cestom kroz Tounj do Generalskog stola, gdje trasa breveta skreće prema Lešću, Bosiljevu i Bosancima. U naselju Bosanci uključuje se na staru riječku cestu te se po njoj ide do naselja Vukova gorica gdje trasa skreće prema Prilišću i dalje prema Netretiću. U naselju Netretić trasa se uključuje na državnu cestu, te se prolaze Ribnik i Žakanje i dolazi u Jurovski brod. Neposredno prije graničnog prijelaza Jurovski brod potrebno je skrenuti desno prema naselju Kamanje gdje je ujedno i KT 7 kapela BDM Žalosne. Nakon KT 7 u Kamanju put nastavlja dalje prema Ozlju, te se u Ozlju prelazi rijeka Kupa i dalje kroz Zajačko selo nastavlja prema Krašiću gdje je KT 8 pored kipa blaženog Alojzija Stepinca u centru Krašića. Nakon Krašića, trasa vodi kroz naselja Brlenić, Guci Draganićki, Draganić do samog grada Karlovca, gdje se u naselju Orlovac skreće na ravnicu prema Rečici do Blatnice. U Blatnici se ponovo prelazi rijeka Kupa i u naselju Banska selnica je KT 9 pored kapele blažene djevice Marije koja je u centru naselja. Nakon posljednje kontrolne točke slijede sela Slunjska selnica, Ribari, Brežani, Popvić brdo, Kamensko i nazad u Karlovac do prostorija SRK „Pedala Laganini“.

KT2
Slika 1) – Kontrolna točka broj 2 – KT2

KT4
Slika 2) – Kontrolna točka broj 4 – KT4

KT5
Slika 3) – Kontrolna točka broj 5 – KT5

KT7
Slika 4) – Kontrolna točka broj 7 – KT7

KT8
Slika 5) – Kontrolna točka broj 8 – KT8

KT9
Slika 6) – Kontrolna točka broj 9 – KT9

Informacije

Mjesto okupljanja je ispred prostorija SRK Pedala Laganini - LINK

BRM 200 km

BRM 300 km

BRM 400 km

Prijave

Startnina iznosi 100 kuna za sva tri breveta. Po uspješnom završetku breveta možete naručiti komemorativnu medalju (70 kuna). Prijaviti se možete zaključno do četvrtka 03. rujna do 20:00h. U prijavi obavezno navedite vaše ime i prezime, poštansku i email adresu, godinu rođenja i broj mobitela na koji vas možemo kontaktirati na brevetu. Prijaviti se možete isključivo na ovom linku.

Marija Bistrica

SRK PEDALA-LAGANINI organizira jednodnevno biciklističko putovanje na blagdan Velike Gospe, u subotu 15.08.2020. godine:

- Marija Bistrica -

(Zagreb - Marija Bistrica - Gornja Stubica - Karlovac)

Marija_Bistrica1

- Marija Bistrica -

Marija_Bistrica2

- Majka Božja Bistrička -

Marija_Bistrica3

- Matija Gubec -

PLAN PUTA (biciklom 92 km):

Karlovac - Zagreb, kombi
07:00 - 08:00
Zagreb - Sesvete - Kašina 21 km 08:30 - 10:00 (20 min odmor)
Kašina - Laz - Marija Bistrica
16 km 10:20 - 11:30 (30 min obilazak)
Marija Bistrica - Stubičke Toplice                
18 km 12:00 - 13:30 (20 min odmor)
S. Toplice - G. Bistra 10 km 13:50 - 14:30 (90 min ručak)
G. Bistra - Zagreb 27 km 16:00 - 17:30
Zagreb - Karlovac, kombi
  17:30 - 18:30

Okupljanje: Luščić bb, prostorije kluba SRK Pedala Laganini, od 06:30 do 07:00
Voditelj: Petar Lukežić

 

- mapa, visinski profil -
LINK NA MAPU

Marija Bistrica novo

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

SRK PEDALA LAGANINI


organizira dvodnevno biciklističko putovanje:

11. biciklijada Karlovačke županije

- od Kupe do Kapele 2020. -

(01.-02. 08. 2020.)

Predviđena kružna tura, sa startom i ciljem u Karlovcu, ukupne dužine 230 km.
Kroz termin održavanja biciklijade želimo uveličati proslavu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, koji se slave 05. kolovoza kao spomen na pobjedu u Domovinskom ratu.
Cilj Županijske biciklijade je razvijanje sportsko-rekreacijskih aktivnosti i podizanje ekološke svijesti kod djece, mladeži i odraslih građana naše županije, kroz njihovo sudjelovanje u biciklističkoj vožnji u pojedinim dionicama ili etapama biciklijade, te medijsko prezentiranje prirodnih raznolikosti i bogatstava naše Županije na lokalnoj i državnoj razini.
Rijetko se koja hrvatska županija može podičiti takvom raznolikošću – na putu od Karlovca, od hrastovih Draganićkih lugova, kroz doline i kanjone Kupe, Dobre, Korane i Mrežnice, do crnogoričnih šuma po visovima Kapele iznad Saborskog, preko Kuselja do Rakovice, Slunja i Cetingrada, kroz sve Općine i Gradove naše županije, dojam izuzetnog bogatstva kojeg treba brižno čuvati misao je vodilja koja se nameće svakom sudioniku ovog biciklističkog putovanja.

 zupanijska1 Karlovačka županija nalazi se u središnjoj Hrvatskoj i pokriva površinu od 3.622 km2, te se ubraja u red većih županija od 20 koliko ih ima u RH.
Zahvaljujući svom tranzitnom, prometnom i geostrateškom položaju jedna je od najvažnijih županija: tu je sjecište i čvorište najvažnijih prometnica koje povezuju Europu s Jadranskom obalom.
Županija graniči s dvije susjedne države: Slovenijom i Bosnom i Hercegovinom, a u doticaju je i sa četiri županije: Zagrebačkom, Sisačko-moslavačkom, Primorsko-goranskom i Ličko-senjskom županijom.
Karlovačka županija obuhvaća 5 gradova: Duga Resa, Karlovac, Ogulin, Ozalj i Slunj, te 17 općina - Barilović, Bosiljevo, Cetingrad, Draganić, Generalski Stol, Josipdol, Kamanje, Krnjak, Lasinja, Neretić, Plaški, Rakovica, Ribnik, Saborsko, Tounj, Vojnić i Žakanje. 
 zupanijska2 Niti jedna hrvatska županija se ne može podičiti takvom raznolikošću – na putu od Karlovca, od hrastovih Draganićkih lugova, kroz doline i kanjone rijeka, do crnogoričnih šuma po visovima Kapele iznad Saborskog i Kupe u Lasinji - izuzetno je bogatstvo koje treba brižno čuvati - misao je koja se nameće svakom sudioniku ovog biciklističkog putovanja.
 zupanijska3 Karlovac je središte Karlovačke županije, smješten 56 km JZ od Zagreba i 130 km SI od Rijeke, na dinarskom rubu Panonske nizine. Samo ime Karlovac (Carlstadt) grad je dobio u čast svoga osnivača, austrijskog nadvojvode Karla Habsburškog.
Izgrađen je 1579. godine, kao utvrda za obranu od turskih prodora, u obliku pravilne šesterokrake zvijezde, koja danas čini staru jezgru grada - Zvijezdu.
Uz mnogobrojne parkove i zelene površine, osobitost Karlovca su četiri rijeke koje prolaze kroz grad ili u njegovoj blizini − Korana, Kupa, Dobra i Mrežnica, po kojima je poznat kao grad na četiri rijeke.
 zupanijska4 Povijesni grb grada Karlovca uzet je s povelje cara Josipa II kojom je 1781. godine Karlovac proglašen slobodnim kraljevskim gradom. Desno gore u grbu su ukrižena sidra, koja simboliziraju lađarstvo na Kupi. Lijevo gore je povijesni hrvatski grb sa crvenim i bijelim poljima.
Na donjoj polovici grba vidi se bedemima opasan grad, ispred kojeg su dvije rijeke - Korana i Kupa. Iznad grada lijevo nalazi se zlatno sunce, a desno srebrni mjesec.
U središtu grba je mali štit na kojem je početno slovo imena Josipa II. Nad grbom je zlatna kraljevska kruna, a sa lijeve i desne strane su karlovačke sirene koje jednom rukom drže grb, a drugom svoje zlatne pramenove.

Plan puta:
1. dan - 01.08.2020. - subota
MJESTO POLASKA: KARTA
110 km - Karlovac-Draganić-Ozalj-Kamanje-Žakanje-Ribnik-Netretić-Bosanci-Trošmarija-Ogulin
Noćenje u Ogulinu

2. dan - 02.08.2020. – nedjelja
120 km - Ogulin-Josipdol-Primišlj-Slunj-Cetingrad-Vojnić-Krnjak-Barilović-Karlovac

Kotizacija: 200 HRK
(Osigurana hrana, noćenje i kombi pratnja)

zupanijska1

Ruta: LINK

zupanijska2
Ruta: LINK

1. dan – 01. 08. 2020. subota (110 km)

Karlovac – Draganić (13 km)    
08:00 – 08:40 (40 min)     30 min odmor
Draganići – Ozalj (18 km) 09:10 – 10:00 (50 min) 20 min odmor
Ozalj – Kamanje – Žakanje  (19 km)    10:20 – 11:50 (90 min) 30 min odmor
Žakanje - Netretić (15 km) 12:20 – 13:20 (60 min) 20 min odmor
Netretić – Bosanci (16 km)    13:20 – 14:00 (40 min) 60 min ručak
Bosanci – Trošmarija - Ogulin (29 km)    15:00 – 17:00 (120 min)


2. dan – 02. 08. 2020. nedjelja (120 km)

Ogulin – Josipdol (10 km) 08:00 – 08:30 (30 min)     
30 min odmor
Jospidol – Primišlje (25 km) 09:00 – 10:30 (90 min) 20 min odmor
Primišlje – Slunj (12 km) 10:50 – 11:30 (40 min) 30 min odmor
Slunj – Cetingrad (20 km)         12:00 – 13:00 (60 min) 60 min ručak
Cetingrad – Krnjak (31 km)        14:00 – 15:30 (90 min) 30 min odmor
Krnjak – Barilović (8 km) 16:00 – 16:30 (30 min) 30 min odmor
Barilović – Karlovac (14 km) 17:00 – 18:00 (60 min)

zupanijska_tura_2