Jednodnevna putovanja za članove kluba 2019.

13.04.
29.06.
27.07.
15.08.

Po vučjim stazama
Do kapije i nazad
Goranska 2 jezera
Velika Gospa

Biciklijade 2019.


07.04.   
Proljetna biciklijada
15.06.    Od Korane do Skradske gore
20.06.    Tijelovska biciklijada
25.06.    Putevima 110 brigade
07.07.    Karlovačke 4 rijeke
3.-4.08.  Županijska biciklijada
06.10.   Cetingradska osmica

Višednevna putovanja za članove kluba 2019.

20. - 21.07.
15. - 24.08.
14. - 15.09.
Vršič
Paris-Brest-Paris

Pedale idu na more
MARATONI:
13. - 14.07. 

07.09.

Iron Pedala

Karlovački breveto

Obavijesti

REDOVNE KLUPSKE VOŽNJE
Subotom i nedjeljom, s polaskom u 09,00 h iz Haulikove (caffe bar 'Libero').

Cetingradska osmica

cetingrad1OPĆINA CETINGRAD krnjak-pedalaSRK Pedala Laganini
Karlovac

Obilježavajući Dan nezavisnosti Republike Hrvatske, pozivamo Vas u nedjelju, 06.10.2019. godine, na rekreativnu biciklijadu Općine Cetingrad i druženje u netaknutoj prirodi:

- Cetingradska osmica -

(Cetingrad – Bilo – Cetin – Cetingrad – Klokoč – Maljevac - Cetingrad)

cetingrad2

- Cetingrad - panorama -

cetingrad3

- stari grad Cetin -

cetingrad4

- crkva Uznesenja BDM -

PLAN PUTA (kružna staza - 44 km biciklom):

Okupljanje sudionika 08:00 – 09:00
Cetingrad – Batnoga – Tatar Varoš 8 km 09:00 – 09:40
Tatar Varoš – Bilo – Cetinski Varoši 8 km 10:00 – 10:40
Cetinski Varoš – Cetingrad 4 km 11:00 – 11:20 (40 min užina)
Cetingrad – Ruševica – Široka Rijeka                
12 km 12:00 – 12:40
Široka Rijeka – Maljevac – Cetingrad 12 km     
13:00 – 14:00
Ručak, druženje   14:00 – 16:00

Organizatori osiguravaju policijsku pratnju, redarsku službu i prateće vozilo, opskrbu vodom cijelim putem, te užinu i ručak za sve učesnike. Kotizacije nema.
Cijela trasa je asfaltirana, osim 200 m makadama. Lokalne ceste su uske, potreban je oprez u vožnji. Preporuča se MTB ili cross bicikl.
Svaki učesnik vozi na vlastitu odgovornost. Zaštitna kaciga je obavezna.
Poželjna je predprijava na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.'">'Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.' ili 'www.pedala-laganini.hr'.

- mapa -

cetingrad5

Opis trase:
Trasa biciklijade 'Cetingradska osmica' obilazi veći dio općine Cetingrad u 2 kruga, od kojih svaki počinje i završava u Cetingradu.
Biciklijada počinje manjim krugom (20 km), koji je po konfiguraciji teži, a ide pravcem: Cetingrad – Batnoga – Tatar Varoš – Bilo – Cetinska Varoš – Podcetin – Cetingrad.
Poslije užine (domaća masnica) slijedi veći krug (24 km), koji je po konfiguraciji lakši, a ide pravcem: Cetingrad – Ruševica – Vilin Križ – Maljevac – Buhača – Cetingrad.

Dolazak:
- iz smjera Slunja:        Slunj – Donje Taborište – Kremen - Cetingrad (17 km)
- iz smjera Vojnića:        Vojnić - Kupljensko – Johovo – Klokoč – Cetingrad (25 km)
- iz smjera V. Kladuše:    V. Kladuša – GP Maljevac – Buhača – Cetingrad (10 km)

Parkiranje i okupljanje učesnika:
- parkiralište iza Trga hrvatskih branitelja (zgrade Općine)

visinski profil 1: manji krug (20 km):
Cetingrad – Batnoga – Tatar Varoš – Bilo – Podcetin - Cetingrad

cetingrad6

visinski profil 2: veći krug (24 km):
Cetingrad – Ruševica – Vilin Križ – Maljevac - Buhača - Cetingrad

cetingrad7

Pedale idu na more

SRK PEDALA-LAGANINI organizira tradicionalno klupsko dvodnevno biciklističko putovanje

- PEDALE IDU NA MORE -

Selce, 14. - 15. 09. 2019.

Selce

(Pedale prvi put u Selcu, 02.09.2008. godine)

PLAN PUTA (130 km/+2659 m):

14.09.2019. subota:    
Karlovac - Donje Dubrave 30 km (90 min)
07:30 - 09:00 (20 min odmor)
Donje Dubrave - Ogulin 25 km (80 min) 09:20 - 10:50 (20 min odmor)
Ogulin - Jasenak 25 km (120 min) 11:10 - 13:10 (60 min ručak)
Jasenak - Breze 25 km (120 min) 14:10 - 16:10 (20 min odmor)
Breze - Selce 25 km (60 min) 16:30 - 17:30

15.09.2019.nedjelja:

 

Selce - Novi - Breze 25 km (120 min) 08:00 - 10:00 (20 min odmor)
Breze - Jasenak 25 km (60 min) 10:20 - 11:20 (20 min odmor)
Jasenak - Ogulin 25 km (90 min) 11:40 - 13:10 (60 min ručak)
Ogulin - Donje Dubrave 25 km (80 min) 14:10 - 15:30 (20 min odmor)
Donje Dubrave - Karlovac 30 km (100 min) 15:50 - 17:30

- mapa , visinski profil -

- 1. dionica: Karlovac - Ogulin (56km)

Selce1

- 2. dionica: Ogulin - Selce (74 km)

Selce2

Karlovački breveto 200/300 km

Breveto je zamišljen tako da prolazi najvećim svojim dijelom Karlovačkom županijom, te da sudionici obiđu u jednoj vožnji veliki dio naše županije.

Breveto ima četiri (200 km) ili sedam (300 km) kontrolnih točaka, te je vremenski ograničen na 13:30 h (200 km) odnosno 20 h (300 km).

Start breveta 200 km je iz Karlovca sa prostora „dana piva“ iz caffe bara u sklopu AQUATIKE sa obale Korane u 8:00 sati. Put breveta Vas vodi kroz naselje Mostanje prema naselju Logorište gdje je skretanje prema Belajskim Poljicima i dalje prema naselju Ladvenjak gdje se uključuje na glavnu cestu D1. Dalje put breveta vodi prema naselju Brezova glava gdje se skreće sa D1 na cestu prema Vojniću i dalje prema graničnom prijelazu Maljevac. Prije graničnog prijelaza Maljevac se skreće prema Cetingradu gdje je prva kontrolna točka u caffe baru MC Matić. Nakon kraćeg odmora, brevetaše put vodi prema Slunju gdje se prolazi kroz Rastoke i Slunj. U naselju Rastoke se nalazi druga kontrolna točka gdje ćete dobiti svoj drugi žig i nastaviti dalje prema Broćancu i Rakovici. Tik pred kraj Karlovačke županije, nekoliko stotina metara prije Koranskog mosta skreće se desno prema naselju Poljanak, te prema velikom Plitvičkom slapu na kojem će brevetaši dobiti treći žig. Nakon kraćeg odmora slijedi povratak u naselje Poljanak i uspon prema Kuselju. Slijedi prolaz kroz prašumu Plitvičkih jezera i dolazak u naselje Kuselj gdje je i najviša toćka breveta 200 km. Nadalje slijedi spust kroz Saborsko sve do Lička Jasenice, uspon prema Blatima i spust u Plaški, prolaz kroz Vojnovac i dolazak u Josipdol na KT 4 u restoran „GRADINA“. Od Josipdola put breveta 200 km vodi starom Senjskom cestom kroz Tounj, Generalski stol, Duga Resu sve do Karlovca i nazad do prostora Dana piva.

Put breveta 300 km dosta je sličan onom od 200. Start breveta 300 km je iz Karlovca sa prostora iz AQUATIKE sa obale Korane u 8:00 sati. Put breveta Vas vodi kroz naselje Mostanje prema naselju Logorište gdje je skretanje prema Belajskim Poljicima i dalje prema naselju Ladvenjak gdje se uključuje na glavnu cestu D1. Dalje put breveta vodi prema naselju Brezova glava gdje se skreće sa D1 na cestu prema Vojniću i dalje prema graničnom prijelazu Maljevac. Prije graničnog prijelaza Maljevac se skreće prema Cetingradu gdje je prva kontrolna točka u caffe baru MC Matić. Nakon kraćeg odmora, brevetaše put vodi prema Slunju gdje se prolazi kroz Rastoke i Slunj. U naselju Rastoke se nalazi druga kontrolna točka gdje ćete dobiti svoj drugi žig i nastaviti dalje prema Broćancu i Rakovici. Tik pred kraj Karlovačke županije, nekoliko stotina metara prije Koranskog mosta skreće se desno prema naselju Poljanak, te prema velikom Plitvičkom slapu na kojem će brevetaši dobiti treći žig. Nakon kraćeg odmora slijedi povratak u naselje Poljanak i uspon prema Kuselju. Slijedi prolaz kroz prašumu Plitvičkih jezera i dolazak u naselje Kuselj. Nadalje slijedi spust kroz Saborsko sve do Lička Jasenice, uspon prema Blatima i spust u Plaški, prolaz kroz Vojnovac i dolazak u Josipdol na KT 4 u restoran „GRADINA“. Od Josipdola put breveta 300 km se odvaja od 200 km i odlazi starom Senjskom cestom u suprotnom smjeru na Malu Kapelu na popularni prijelaz „888“ odnosno vrh Kapele što je i najviši vrh breveta 300. Na toj kontrolnoj točki broj pet ćete imati selfie. Nadalje slijedi spust u Jezerane i skretanje desno prema Drežnici. Slijedi prolaz kroz Drežnicu i dolazak u Jasenak na KT 6 koji će biti na startu žičare HOC-a „Bjelolasica“ u naselju Vrelo. Od Jasenka put nas vodi prema naselju Bjelsko i spustu prema Ogulinu. Od Ogulina se ide nazad na KT3 u restroan „GRADINA“ koja je ujedno i KT 7, te nadalje breveto vodi starom Senjskom cestom kroz Tounj, Generalski stol, Duga Resu sve do Karlovca.

brm1
Slika 1) – Kontrolna točka broj 5 – KT5

brm2
Slika 2) – Kontrolna točka broj 6 – KT6

Vidimo se na startu!

Prijave

Startnina iznosi 100 kuna za oba breveta. Za medalju treba izvojiti 70 kuna koju mogu naručiti svi koji uspješno završe breveto u zadanom vremenu. Prijaviti se možete zaključno do 5. rujna u podne. U prijavi obavezno navedite vaše ime i prezime, poštansku i email adresu, godinu rođenja i broj mobitela na koji vas možemo kontaktirati na brevetu. Prijaviti se možete isključivo na ovom linku.

Informacije

  • plan puta BRM 200 km Karlovac
  • karta BRM 200 km Karlovac
  • gpx datoteka BRM 200 km Karlovac
  • na startu će svaki sudionik dobiti plan puta, kartu i breveto karton, te mora potpisati Izjavu

Na startu će svaki sudionik dobiti plan puta, kartu i breveto karton, te mora potpisati Izjavu

SRK PEDALA-LAGANINI organizira jednodnevno biciklističko putovanje na blagdan Velike Gospe, u četvrtak 15.08.2019. godine:

- Marija Bistrica -

(Zagreb - Marija Bistrica - Gornja Stubica - Karlovac)

Marija_Bistrica1

- Marija Bistrica -

Marija_Bistrica2

- Majka Božja Bistrička -

Marija_Bistrica3

- Matija Gubec -

PLAN PUTA (biciklom 95 km):

Karlovac - Zagreb, kombi
07:00 - 08:00
Zagreb - Sesvete - Belovar 18 km 08:30 - 09:30 (20 min odmor)
Belovar - Laz - Marija Bistrica
18 km 09:50 - 11:00 (120 min obilazak)
Marija Bistrica - Gornja Stubica                  12 km 13:00 - 13:40 (20 min odmor)
G. Stubica - Jakovlje - D. Bistra 22 km 14:00 - 15:20 (30 min ručak)
D. Bistra - Zagreb 25 km 15:50 - 17:00
Zagreb - Karlovac, kombi
  17:00 - 18:00

Okupljanje: - Korzo, od 06:30 do 07:00
Voditelj: - Josip Benčić

 

- mapa, visinski profil -

Marija_Bistrica4