Jednodnevna putovanja za članove kluba 2021.

15.05.
19.06.
24.07.
21.08.

Zagorski dvorci
Tulove grede
Goranska 2 jezera
Banijska istraživanja

Biciklijade 2021.


21.03.   
Proljetna biciklijada
03.06.    Tijelovska biciklijada
22.06.    Putevima 110 brigade
------    Od Korane do Skradske gore
11.07.    Karlovačke 4 rijeke
7.-8.08.  Županijska biciklijada
09.10.   Cetingradska osmica

Višednevna putovanja za članove kluba 2021.

23. - 25.04.
17. - 18.07.
18. - 19.09.
Parenzana - Pula
Vršič i dolina Soče 
Pedale idu na more
MARATONI:
26. - 29.08. 

28.08.
Karlovački
Breveto 1000 km

Breveto 200 km

Obavijesti

REDOVNE KLUPSKE VOŽNJE
Subotom i nedjeljom, s polaskom u 09,00 h iz Haulikove (caffe bar 'Libero').

Povodom obilježavanja 442. rođendana Grada Karlovca
SRK Pedala Laganini dana 11. 07. 2021. organizira

10. biciklijadu

'Karlovačke 4 rijeke -

Memorijal Želimira Grbića Grbe'

ruta 4 rijeke 2021
ruta: LINK

Kružna ruta biciklijade, 91 km:

Karlovac – Barilović - Generalski Stol – Bosiljevo – Jaškovo - Karlovac

Prijava sudionika:
Startnina:
Start:
Očekivani povratak:
7:30 - 8:00 h (na ŠRC Korana - prostor Dana piva, pored stadiona - LOKACIJA
100,00 kn
08:00 h
18:00 h

SATNICA (biciklom 91 km):

Karlovac - Logorište - Barilović      
Barilović - Siča - Keići
Keići - Generalski Stol - Lešće
Lešće - Bosiljevo - Jarče Polje
J.Polje - Grdun - Karlovac

14 km     
16 km
8 km
19 km
34 km

08:00 - 09:00 (30 min odmor)
09:30 - 11:00 (50 min odmor kupanje)
11:50 - 12:50 (70 min ručak)
14:00 - 15:30 (30 min odmor)
16:00 - 18:00

Biciklijada je rekreativna. Svaki sudionik vozi na vlastitu odgovornost. Mladi od 14 godina mogu sudjelovati uz obavezno nošenje kacige, u pratnji roditelja ili odrasle osobe.

Obavezno ponijeti: bidon za vodu, kacigu ili drugo pokrivalo za glavu, naočale, zaštitnu kremu protiv sunca, te kupaće gaće/kostim.

Organizator biciklijade SRK 'Pedala Laganini' osigurava:

  • ručak za sve sudionike
  • okrijepu tijekom vožnje (voda, sokovi, voće)
  • policijsku pratnju i redarsku službu
  • prateće vozilo
01_Foginovo

Biciklijada 'Karlovačke 4 rijeke' starta iz ŠRC Korana u Karlovcu. Po prelasku Korane preko Rakovačkog mosta, tura vodi preko Mostanja, Logorišta, Belaja i Podvožića do Barilovića na Korani (14. km), gdje je predviđen kraći odmor i okrijepa, na parkiralištu preko puta Općine.

02_Barilovi
03_Barilovi

Od Barilovića trasa biciklijade ide uz Koranu, te dalje usponom preko Šćulca, Siče, Bresta do Petrunića (26. km), najviše točke u prvom dijelu vožnje, a zatim spustom do mosta na Mrežnici u Keićima (31. km), gdje je predviđen slijedeći kraći odmor, kupanje u Mrežnici i okrijepa.

04_Keii
05_Keii

Od Mrežnice u Keićima slijedi uspon preko Dobrenića do Generalskog Stola (34. km), kraći spust u dolinu Globornice (35. km), uspon do sela Erdelj (38. km), te kraći spust do povijesnog kamenog mosta na rijeci Dobri u Toplicama Lešće (39. km), gdje je ponovo predviđen kraći odmor i okrijepa.

06_Lee
07_Lee

Od Lešća slijedi kraći uspon do sela Tomašići (40. km), a zatim blago valovitim terenom preko Novog Sela Bosiljevskog i Orišja do Bosiljeva (46. km) i dalje do naselja Bosanci (51. km), gdje je predviđen duži odmor i ručak za sve učesnike biciklijade na natkrivenoj terasi restorana 'Bosiljevo'.

08_Bosiljevo
09_Bosiljevo

Od Bosanaca biciklijada vodi povijesnom cestom Lujzijanom slijedećih 21 km – preko Vukove Gorice i Prilišća usponom do Netretića (67. km), te vijugavim spustom ponovo u dolinu Dobre do Donjih Stativa (72. km). Slijedi vožnja uz Dobru do Grduna (75. km), gdje je predviđen kraći odmor, kupanje u Dobri i okrijepa.

10_Grdun
11_Grdun

U nastavku trasa slijedi dolinski tok Dobre do utoka u Kupu, koju prelazimo u Gornjem Pokuplju (82. km), nastavljamo kroz prigradska naselja Hrnetić i Drežnik, te ulazimo ponovo u Karlovac preko Mosta grada Alessandrije na Kupi (92. km).

12_Kupa
13_Kupa

Završna 3,5 km vozimo ulicama Karlovca – dr. V. Mačeka, Petra Zrinskog i Gajevom, te dalje kroz povijesnu gradsku jezgru Zvijezdu do starog drvenog mosta na Korani (95. km). Još je preostalo obići nogometni stadion 'Branko Čavlović Čavlek' i stigli smo na polaznu točku (96. km). Slijedi druženje na Foginovom kupalištu, uz kupanje u Korani.

14_Korana

Povodom 30. obljetnice formiranja 110. brigade ZNG/HV i Dana državnosti RH, u počast svim poginulim pripadnicima proslavljene Karlovačke 110. brigade,
SRK Pedala Laganini dana 22. 06. 2021. organizira tradicionalni

15. biciklistički maraton

'PUTEVIMA 110. BRIGADE'

maraton2019
Ruta: LINK

Sponzori i pokrovitelji maratona:
UDRUGA PRIPADNIKA 110.BRIGADE ZBORA NARODNE GARDE HRVATSKE VOJSKE
Logo110

HRVATSKE ŠUME d.o.o.
HS

Ruta maratona (130 km):
Turanj-Kamensko-Karlovac-Rečica-Lasinja-Vojnić-Turanj
Prijava sudionika (7:30 - 8:00 h):    Muzej Domovinskog rata na Turnju - LOKACIJA

        Start maratona:               8:00 h

        Očekivani povratak:        17:15 h

         Startnina:                      50,00 kn

Maraton je rekreativnog karaktera (nije utrka).
Svaki sudionik vozi na vlastitu odgovornost.
Mladi od 12 do 16 godina mogu sudjelovati uz pratnju odrasle osobe i obveznu kacigu.

 U lovačkom domu Muljava Vas očekuje bogati ručak te je organizirana pratnja tijekom cijelog maratona. 

DANI PONOSA I SLAVE

28. lipanj, rođendan Karlovačke 110. brigade ZNG/HV

dinko_web

Ratni put 110. brigade HV započeo je 28. lipnja 1991. godine, kada je mobiliziran njezin 1. bataljun i dio zapovjedništva brigade. Mobilizacija je izvršena na mobilizacijskim zborištima 'Stari grad Dubovac' i DVD Mahično. Bila je to prva mobilizacija Oružanih snaga Republike Hrvatske na prostorima bivše ZO Karlovac, odnosno sadašnje Karlovačke županije.
Kroz brigadu je imala oko 7800 pripadnika, za slobodu i neovisnost život je dalo 109, a ranjeno više od 400 boraca.
Prva borbena zadaća počela je 30. srpnja 1991. godine odlaskom dijela postrojbe u Lasinju, a zatim u Topusko, te na Slunjska brda i Turanj.
Tijekom 1991. godine 110. brigada je bila glavni nositelj svih aktivnosti na obrani suvereniteta Republike Hrvatske na širem karlovačkom prostoru.
Povodom 1. obljetnice 110. brigade 1. bataljunu dodijeljen je borbeni barjak. Brigada 31. listopada 1992. godine odlazi u pričuvu, mobilizirano ostaje samo uži dio zapovjedništva brigade i bojni, te interventna satnija i postrojbe na obuci.
Ponovnim ugrožavanjem sigurnosti ratnim djelovanjem neprijatelja prema našem gradu, početkom rujna 1993. godine 110. brigada je ponovno mobilizirana. Njezini su dijelovi angažirani na najzahtjevnijim dijelovima bojišnice: Sajevac, Mikšić, Turanj, Mateško Selo, Dobrinići, Veliki Mašnik, Mali Mašnik i Nos Kapele
Povodom treće obljetnice brigade 28. lipnja 1994. godine izaslanik Predsjednika Republike Hrvatske i vrhovnog zapovjednika OSRH general Ivan Basarac ispred svečanog postroja postrojbi i građanstva uručio je zapovjedniku 110. brigade borbeni barjak.
Slijedeće godine 1. srpnja 1995. godine izvršen je preustroj 110. brigade i 13. domobranske pukovnije u 110. domobransku pukovniju. U operaciji 'Oluja' 110. domobranska pukovnija borbeno je djelovala na pravcu Turanj – Slunjska brda – Vukmanić – Tušilović – Vojnić – Biljeg – Vrginmost, te s ostalim postrojbama ZP Karlovac preuzima nadzor prostora cijele Karlovačke županije, državne granice i izbjegličkog kampa Kuplensko.

Tulove grede – Majstorska cesta

SRK PEDALA-LAGANINI organizira 19.06.2021. godine (subota) jednodnevno kružno biciklističko putovanje:

- Tulove grede – Majstorska cesta –

I 2021. godine SRK Pedala Laganini organizira jednu biciklijadu po „bijelim cestama“. Ovaj put na južnom Velebitu. Plan puta je da se u ranim jutarnjim satima krene iz prostorija kluba iz Luščića autocestom do izlaza u Svetom Roku. Start biciklijade bi bio kod hostela Sveti Rok. Od hostela bi se popeli starom Majstorskom cestom da prijevoja Mali Alan ( 9 km uspon ) i dalje bi se spustili do spomen kapelice i do parkirališta pod Tulovim gredama gdje bi bilo prvo stajanje.

Slijedio bi kratki planinarski uspon na Tulove grede, ručak i povratak nazad na cestu i biciklima spust prema kapelici Damira Tomljanovića Gavrana i spust do crkve Svetog Frane. Nakon toga dalje ide spust do ulaza u tunel Sveti Rok sa morske strane i dalje sve do Zatona Obrovačkog.
Nadalje slijedi kraći ravni dio do ponovnog uspona na Velebit ( 9 km uspon ) do vrha pored odašiljača „Ćelavac“. Nakon toga ponovni spust u Gračac i ravnicom do hostela Sveti Rok.
U Svetom Roku bi bicikle utovarili nazad u kombi i uputili se automobilima u Udbinu na Crkvu hrvatskih mučenika gdje bi imali kratki obilazak.
Od crkve dalje se ide državnom cestom D1 do prostorija kluba gdje bi došli u kasnim večernjim satima.

 Tulove1

Tulove2

PLAN PUTA (74 km):

Karlovac – Sveti Rok (autom 180 km)     06:00 – 08:00 (120 min)
Sveti Rok – parking Tulove grede 19 km   08:00 – 10:00 (120 min)
Tulove grede - hodnja   10:00 – 13:00 (180 min) hodnja i ručak
Tulove grede – kapelica Damira Tomljanovića  
Gavrana – crkva Svetog Frane – Zaton Obrovački  
17 km 13:00 – 15:00 (120 min)
Zaton Obrovački – Velebit vrh Ćelavac 14 km     
15:00 – 16:00 (60 min) 30 min odmor
Velebit vrh Ćelavac – Sveti Rok 24 km     16:30 – 17:30 (60 min) 30 min odmor
Sveti Rok – Udbina (autom 26 km)   18:30 – 19:00 (30 min)
Udbina – Crkva hrvatskih mučenika   19:00 – 20:00 (60 min)
Udbina – Karlovac (autom 130 km)   20:00 – 22:00 (120 min)
 
Hrana i piće:
u vlastitoj režiji

Pozivaju se biciklisti SRK „Pedala Laganini“ da razmisle o učestvovanju u biciklijadi. Biciklijada se vozi s pratnjom servisnog vozila, te je nužno da se vozi MTB ili cross biciklima, jer je jedan dio trase makadam i šumska cesta. Molimo da se svi učesnici jave najkasnije na zadnjem sastanku kluba u srijedu kako bi se znao broj potrebitih sjedala u automobilima. Kotizacija je obavezna zbog povećanih troškova biciklijade. Ista će se dogovoriti na sastanku kluba pred kretanje.

Parenzana - Pula

SRK PEDALA-LAGANINI organizira 23.04 do 25.04.2021. godine trodnevno biciklističko putovanje:

Parenzana - Pula –

24.04.2021. petak (autom 200 km):
Klub 'Pedala Laganini'   16:00
Karlovac – Rovinj (autom)     16:30 – 20:00
 
25.04.2021. petak (bicikl 71 km):
Rovinj – Buje (autom 60 km)   07:00 – 08:30
Buje – Grožnjan   8 km     
09:00 – 10:00 (20 min odmor)
Grožnjan – Livade 20 km 10:20 – 12:00 (40 min užina)
Livade – Motovun   7 km 12:40 – 13:40 (40 min odmor)
Motovun – Vižinada 13 km 14:20 – 15:30 (40 min odmor)
Vižinada – Poreč 23 km 16:10 – 17:40
 
 
Parenzana1
- Rovinj -
Parenzana2
- Buje -
Parenzana3
- Grožnjan -
Parenzana4
- Motovun -
Parenzana5
- Parenzana -
Parenzana6
- Poreč -
 

Parenzana7

Parenzana8

 
26.04.2021. nedjelja (bicikl 44 km):
Rovinj – Bale         16 km    08:00 – 09:30    (30 min odmor)
Bale – Vodnjan 10 km 10:00 – 10:40    (40 min odmor)
Vodnjan – Fažana   7 km 11:20 – 11:50    (40 min užina)
Fažana – Pula 11 km 12:30 – 13:30
Pula – Karlovac (autom 220 km)    
 
Parenzana9
- Bale -
Parenzana10
- Mate Parlov, Fažana -
Parenzana11
- Vodnjan -

Parenzana12
- Arena, Pula-
 

Parenzana13

Vođa puta:   
     

Dario Matanić
prijave zaprima vođa puta na sastanku ili kontaktiranjem na bilo koji mogući način